Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Jeśli potrzebujesz sklejki szalunkowej Kraków, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to kluczowy moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jednak zazwyczaj stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować obiekty ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny w dzisiejszych czasach używana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Spółki budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]