Podpory stropowe – charakterystyka i główni producenci

Chcesz zamówić podporę stropową? Kliknij tutaj.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich funkcja

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ używany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią też stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można je stosować w różnych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką trwałością, są także proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także części produkowane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, doskonałą jakością oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]