Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Sprawdź, gdzie kupić baseny, wejdź na http://www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na basen więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do salonów spa bądź obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, ogrodowe czy przydomowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Pięknie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia też ogród czy halę basenową. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Tego typu możliwości jest jednak znacznie więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]