Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Dlaczego warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były zamocowane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie mnóstwo materiałów służących do wzmacniania szalunków, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać odpowiedni rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i można je nabyć w przystępnych cenach.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]