Wisiorki srebrne – duży wybór

Chcesz zamówić wisiorki srebrne? Sprawdź http://bit.ly/2ewMf83.

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie może to dziwić – jest miękkie, doskonale wygląda, a także cechuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten jest bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii okazują się szkodliwe. Przez nie metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie sprzątania bezwzględnie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy stosować kuferki wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy tak ich zarysowania. Metal ten nie najlepiej reaguje też na styczność z wodą czy słońcem, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Przed włożeniem do kuferka kilku ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je miękką szmatką albo włożyć do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebrnej biżuterii należy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko jaja oraz specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z miękkich szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.