Uniwersalne i ponadczasowe – srebrne kolczyki

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów biżuterii surowiec. Nie powinno to jednak zaskakiwać, bo rzeczywiście posiada mnóstwo dobrych stron. Jego ceny są o wiele mniejsze niż wielu innych kruszców, a jest metalem szlachetnym, co oznacza, że nie rdzewieje i latami nie traci swoich zalet. Srebrne kolczyki są też lubiane z uwagi na komfort ich używania – znacznie minimalizują wszak niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji. Jako iż są naprawdę ciekawą opcją dla szukających niestarzejącej się oraz wytrzymałej biżuterii, warto powiedzieć parę zdań na temat tego, w jakich miejscach je kupować i jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – gdzie kupować?

Fantazja designerów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich wszyscy znajdziemy coś dla siebie – tak fani tradycyjnych rozwiązań, jak i panie, które wolą raczej niebanalne projekty. Przed wyborem danych kolczyków dobrze zatem sprawdzić, co oferują nam różni producenci. Trafionym wyjściem na pewno okaże się kupno online – szczególnie, jeśli zależy nam na znalezieniu niebanalnych wzorów srebrnych kolczyków.

Jak zatroszczyć się o srebrne kolczyki?

Mimo wielu plusów, srebro wykazuje również wady. Najważniejsze jest to, iż srebrne kolczyki po kilku latach ciemnieją. Łatwo do tego nie dopuścić często myjąc je odpowiednimi preparatami i przechowując w zamkniętych pojemnikach. Nigdy nie stosujmy jednak do ich pielęgnacji zwykłych płynów, które są w stanie zniszczyć ich powierzchnię.