Rodzaje zapięć w kolczykach

Skieruj się tu, aby zamówić kolczyki srebrne.

Wybierając kolczyki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko surowiec, z którego są wytworzone,, ich design i kształt, ale również na zapięcie. Poniżej przedstawiamy zwięzły spis najczęściej spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia wysoki komfort noszenia i chętnie jest używane w biżuterii w stylu art deco. Felerem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Identycznie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, ale łatwiejszy w zapinaniu, za sprawą odchylanej tylnej “klapce”. Często stosuje się je przy kosztowniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w okresie letnim, kiedy nie nakładamy szalików, czapek czy odzieży z wysokim kołnierzem.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mają przekłutych uszu. Dziś właściwie rzadko stosowane.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma niewielką możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. Tego rodzaju kolczyki sprzedają się najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz małych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, zwykle złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki używane są często w biżuterii dla dzieci.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]