Pierścionki z ametystami

Jeśli potrzebujesz ametystów, koniecznie sprawdź https://www.ametysty.com.pl.

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Korei, Paragwaju, Madagaskarze i Indiach. Jego złoża znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich władców. w XXI wieku, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można zakładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Przekonaj się o tym na własnej skórze.