Lampworki wracają do świata biżuterii

Jeśli chcesz kupić lampworki, koniecznie sprawdź www.bizutik.pl.

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny rodzaj koralików produkowanych ze stopionego szkła. Najpierw były robione w domach – surowiec rozgrzewano za pomocą zmodyfikowanej lampy naftowej, stąd też nazwa lampworki. Dziś także możemy wykonać je w domu, ale bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto na to postawić? Do których strojów najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki są robione, jak przed momentem wspomnieliśmy, nad lampą. Obecnie całkowicie wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem płomienia rozgrzewa się, zaś to pozwala na danie mu rozmaitych kształtów. Strużki stopionego materiału nawijane są na drut, przez co każdy koralik ma dziurkę dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki bywają wykorzystane do produkcji broszek lub naszyjników.

Lampworki – do czego zakładać?

Barwne lampworki świetnie pasują do zwykłych kreacji. Najlepiej łączą się z koszulkami z nietypowymi nadrukami, barwnymi swetrami i coraz chętniej zakładanymi trampkami. Nie znaczy to oczywiście, że będą ciekawie prezentowały się tylko przy tego rodzaju ubraniach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]