Do czego służą znaki BHP

Zamów znaki BHP.

Na terenie naszego kraju obowiązują niezwykle precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń spada do minimum. Aktualnie kodeks BHP zwraca uwagę na konieczność prawidłowego oznaczania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo istotna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je wypatrzeć?

Na ten moment znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi na przykład o hale produkcyjne, biurowce, jak a także szkoły czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy , które dotyczą sposobu zachowania się w przypadku pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zaliczane są też instrukcje , które mówią o metodach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma właściwe oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można również dostrzec na różnorodnych urządzeniach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP szeroko stosowane są również w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje siętam szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je produkuje?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze wytwarzane z trwałych materiałów, które doskonale znoszą złe warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być stosowane nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie stracą one swojego świetnego wyglądu i – co kluczowe – można będzie odczytać ich treść. W wielu przypadkach pokrywane są również materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one widoczne także przy niedostatecznym oświetleniu. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]